Бронювання, оплата і підготовка до туру

Вибір подорожі

Для вибору подорожі на сайті є розділи з видами турів, з рівнем складності і поділом по країнам. Також є можливість замовити тур на індивідуальні дати для груп.

Ми з радістю допоможемо у виборі маршруту - для цього, будь ласка, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом: через чат, соціальні мережі, пошту, телефон, заявку.

Ми завжди їдемо в ту чи іншу країну тільки в сезон. Але врахуйте, що погода може підносити свої сюрпризи.

Бронювання місця

Подайте заявку на сторінці бажаного туру, натиснувши кнопку «Забронювати», вказавши свій телефон та імя. Якщо ви хочете зареєструвати кількох учасників, натисніть "+". Ми також приймаємо індивідуальні замовлення для груп, навіть якщо туру немає в розкладі.

Після подачі заявки з вами зв'яжеться організатор і відповість на всі додаткові питання, підкаже, як дістатися, підбере авіаквитки, надасть реквізити для внесення передоплати.

Місце вважається заброньованим за вами тільки після внесення передоплати. Зверніть увагу, що сплативши заявку, ви автоматично погоджуєтеся з правилами участі в турі (прохання детально вивчити умови, щоб згодом, уникнути будь-яких непорозумінь).
Прохання детально вивчити умови, щоб згодом, уникнути будь-яких непорозумінь. Має сенс задати будь-які питання, відповіді на які ви не знайшли в описі туру.

Передоплата та оплата

Для бронювання місця в групі необхідно внести передоплату: стандартна сума передоплати 30% вартості туру. На ці гроші ми закуповуємо продукти, оформляємо страховку, бронюємо готелі, купуємо квитки інструктору і т.д.

Після внесення передоплати Ви звільняєтесь від доплати, в разі підвищення вартості туру.

Спосіб оплати для жителів України - переклад на рахунок Монобанку чи Приватбанку (або можна оплатити у нас в офісі в Києві). Після оплати, будь ласка, обов'язково напишіть повідомлення організатору: вкажіть ПІБ, суму і час платежу.

Для нерезидентів України підтвердженням Вашої участі в поході буде фото квитків до місця старту.

З усіма правилами що стосуються оплати, ви можете ознайомитись на сторінці Умови оплати.

Купівля квитків

Ми підкажемо оптимальний варіант, як найзручніше дістатися до місця старту. Але покупка квитків - особисте завдання кожного туриста.

На Новорічні, Травневі та інші святкові дні краще купуйте ж/д квитки в день початку продажу (за 45 днів).

Чат групи

За 1-2 тижні до старту походу ми створимо в Viber чат для учасників туру. Можна починати знайомиться з новими друзями.

У чаті ми відповімо на загальні питання і надамо інформацію з контактами гіда, точним часом зустрічі і додатковими інструкціями (якщо вас немає в соціальних мережах, надішлемо окремий лист).

Після походу поділіться, будь ласка, фотографіями в чаті групи, заливши їх на Google Диск.

Комплектація спорядження

Для кожного маршруту - прописаний індивідуальний список спорядження. Знайти його можна в описі туру (у верхній частині сторінки є спеціальне меню).

Будь ласка, приділіть увагу взуттю. Взуття - обов'язково повинне бути зручним і розношеним. Мозолі на ногах - одна з найбільш частих причин дискомфорту в поході, який може ускладнити відпочинок не тільки Вам, але і всій груп. Радимо придбати трекінгові шкарпетки.

Якщо у вас немає свого спорядження, Ви можете:

  • позичити його у друзів;
  • взяти спорядження на прокат у нас в офісі в Києві (учасникам наших турів надається 20% -ва знижка) або в будь-якому іншому прокаті вашого міста;
  • купити спорядження.

У поході обов'язково залиште в рюкзаку достатній запас за обсягом і вагою для продуктів, зазвичай це 3 кг або 3 л від обсягу Вашого рюкзака. Несемо все разом. Всі ваші зайві речі не будуть враховані при розподілі продуктів і загального спорядження. Крім того, на стежці ще додасться вода.

Пам'ятайте, що кожен зайвий грам в поході може втомлювати Вас сильніше. А ми дуже хочемо, щоб Вам було легко, і від походу Ви отримали задоволення, щоб Ви дивилися по сторонам, а не тільки під ноги. У похід беруть тільки те, без чого точно не обійтися!

Пам'ятайте, що зібраний рюкзак вміщати все необхідне для подорожі і бути підйомним, тому що саме ВАМ доведеться його нести.

Зустріч групи

Отже, все готово, залишилося тільки прибути на місце зустрічі вчасно. Про місце і час зустрічі Вас заздалегідь попередить інструктор.

Якщо Ви спізнюєтеся, обов'язково попередьте інструктора. За можливості група почекає Вас якийсь розумний час. Але якщо з Вами зв'язку немає або Ви дуже затримуєтесь, тоді інструктор затримає групу не довше, ніж це можливо без подальшої зміни маршруту.

Харчування у поході

Ми вважаємо, що смачне і різноманітне харчування в поході - це запорука гарного настрою і самопочуття.

Приготуванням їжі займається інструктор, він же миє казанки. Ми не практикуємо чергування, інструктор може Вас попросити принести води, нарізати хліб, назбирати дрова тощо, решта допомоги - за бажанням.

На сніданок і вечерю у нас буде гаряче, на обід - перекус.

Сніданок: каші (булгур, кус-кус, вівсянка, гречка і т.д.) солодкі з сухофруктами і горіхами або з тушонкою і овочами, чай з лимоном, шоколад, халва, печиво.

Обід: хліб, сало, сир, ковбаса, паштети, соус, сухофрукти і шоколад.

Вечеря: супи (харчо, гороховий, борщ і т.д.), чай з лимоном, іриски, халва, сушки, пряники.

Якщо Ви - вегетаріанець або не вживати якісь продукти, будь ласка, заздалегідь нас попередьте.

Всі продукти закуповує і готує інструктор, і розподіляє між учасниками походу при зустрічі. Ми детально продумуємо раціон і використовуємо спеціальні висушені продуктові набори для полегшення Вашого рюкзака. Вага продуктів - приблизно 2-4 кг на весь похід.

Нічого додатково закуповувати не потрібно. Ви можете взяти з собою тільки ласощі для індивідуальних і додаткових перекусів (горіхи, сухофрукти, карамель, енергетичні батончики і т.п.) з розрахунку 100 г на 1 день походу.

Похід

Ось він довгоочікуваний похід! Слухаємо інструктаж про правила поведінки і техніки безпеки, розподіляємо харчі та загальне спорядження - і вперед!

У походах вітається підтримка, взаємодопомога і дружня атмосфера. Під час походу, будь ласка, намагайтеся проявляти себе з кращого боку.

Ми залишаємо місце після себе чистіше, ніж до нас!

Слухатися інструктора - обов'язково! Так треба.

У турі існує режим дня, якого варто дотримуватися (наприклад, час підйому, відпочинку та прийому їжі і т.д.).

Ми не обговорюємо і не критикуємо в турі релігію, політику, манеру харчування та інші особисті уподобання і переконання учасників. Всі люди - дуже різні, і це прекрасно! 

Якщо в якийсь момент Вам в поході важко, не потрібно думати, що в цьому хтось винен (група, інструктор, погода і т.д.). Необхідно навчиться терпіти можливі складнощі і долати себе, стати сильніше, пізніше ви будете собі за це вдячні. Важливо, не зіпсувати подорож не тільки собі, а й іншим.

Можливі зміни протяжності маршруту в залежності від погодних умов, стану групи і влюбливості в місцевість.

Похід завжди змінює людину на краще, дозволяє стати сильнішим і придбати нових друзів.

Ми дуже стараємося, щоб ваш відпочинок пройшов яскраво, смачно і запам'ятався надовго лише гарними враженнями. Тож після подорожі ми будемо дуже вдячні Вам за зворотний зв'язок, будь ласка, напишіть свій відгук. А якщо, раптом, щось в подорожі було не так - і ми можемо на це вплинути: будь ласка, повідомте Тетяну Поліводу та внесіть свої пропозиції. Ми постійного прагнемо вдосконалювати наші тури.

Сходження з маршруту

Прийміть зважене рішення!

Плата не повертається:

  • якщо вам не подобається погода - це гори, потрібно бути готовим до її примх;
  • якщо ви не можете ужитися з групою або інструктором;
  • якщо ви раптом зрозуміли, що хочете в готель або додому;
  • якщо ваші «романтичні» очікування про подорож не відповідають дійсності;
  • в зв'язку з мозолями і погіршенням самопочуття. Похід - це завжди випробування для організму! Необхідно переконатись, що немає ніяких медичних протипоказань, які б перешкоджали вашій участі в турі;
  • якщо стало настільки важко, що йти далі немає сил... Повірте - є. Всі ми через це пройшли і тільки після цього стали повноправними туристами.

Інструктор має право зняти вас з маршруту (без компенсації):

  • за перебування в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння (можливо помірне вживання алкогольних напоїв ввечері в таборі);
  • за грубі порушення техніки безпеки, невиконання вказівок інструктора;
  • за конфліктну поведінку і створення нервової обстановки;
  • якщо ви приховали наявність серйозної травми або хвороби (з якими не можна йти в похід);
  • набрали багато зайвих речей і у Вас просто непідйомний рюкзак;
  • у Вас відсутній критично важливе спорядження для походу (напр., спальник);
  • істотно переоцінили свій стан здоров'я або фізичну форму на даний момент, і не можете впоратися з темпом всієї групи, тим самим значно затримуючи проходження маршруту і порушуючи розпорядок дня.

Індивідуальна підготовка до походу в гори

Будь-який наш маршрут під силу будь-якій здоровій людині в нормальній фізичній формі, але врахуйте, що відповідальність за психологічну і фізичну підготовку, а також ваше здоров'я і самопочуття в лежить на вас. Якщо є сумніви - зверніть увагу на складність обраного маршруту, задайте питання організатору.

Похід - справа серйозна і тому процес підготовки до нього дуже важливий. Ви будете йти - довго, вгору-вниз, з важким рюкзаком, іноді під дощем або палючим сонцем, по бруду, з комарами, з незнайомими людьми, без гарячого душу, з ночівлею в наметі. І дуже важливо, як ви особисто будете сприймати те, що відбувається: в поході кожна людина ділиться тим, чим багата.

Можливо, перші кілька днів вам буде дуже важко, але це пройде, ви звикнете (стримуйте негативні емоції). Чим складніший підйом, тим більше буде потім захоплення від споглядання висоти і почуття подолання себе!

Тому важливим компонентом для успішного походу (особливо довгострокового) є достатня фізична і психологічна підготовка і здоров'я всіх його учасників.

Фізична підготовка до походу в гори

Чим кращою буде ваша фізична форма, тим простіше йти і тим більше задоволення ви отримаєте.

Варто заздалегідь подбати про своє здоров'я (наприклад, варто врахувати, що хворий зуб має властивість розболітися саме під час заходу), за необхідності взяти з собою аптечку з індивідуальними ліками та медичними препаратами ("улюблені" ліки).

Якщо ви ніколи не були в поході рекомендуємо для початку сходити в легкий похід, щоб звикнути до ваги рюкзака і похідного побуту.

Залежно від складності походу (особливо для довгострокових і зарубіжних походів) необхідно починати тренування за 1-3 місяці до старту походу. Або хоча б більше ходіть пішки, без ліфта, робіть зарядку і т.д.

Збираючись у похід, ще раз дуже тверезо зважте свої фізичні можливості. Пам'ятайте - похід в гори, це велике фізичне навантаження! Якщо здоров'я дозволяє вам цілими днями тягати в спеку чи дощ по горах важкий рюкзак, то тоді вперед! Якщо є сумніви, то краще сходити в легкий похід або трекінг (без рюкзака) або завчасно починайте тренування.

Основні види тренувань:

  • Біг - кращий спосіб підвищити витривалість, розвинути мускулатуру ніг і дихальний апарат. Бігати потрібно від 3 до 5 км (в залежності від складності обраного вами маршруту), краще 3-4 рази в тиждень по пересіченій місцевості.
  • Ходьба по сходах - допомагає швидше звикати до підйому в гори.
  • Тренування спини і преса - на них ляже навантаження від ваги рюкзака.

Психологічна підготовка до походу в гори

«Парня в горы тяни – рискни,
Не бросай одного его,
Пусть он в связке с тобой в одной —
Там поймешь, кто такой»

В. Висоцький

Часто психологічна готовність до труднощів і бажання їх долати є навіть важливішими фізичної підготовки.

Звичайно, похід - це душевні посиденьки ввечері біля багаття, нові друзі, жарти на переходах, запаморочливі краєвиди з висоти пташиного польоту, найсмачніші чай і борщ з казанка і багато іншого. Але крім цього можуть бути і особисті виклики.

Необхідно усвідомити, що в поході можуть виникати труднощі, бути готовим до них і долати їх гідно (повірте, в бурю тримаючи дуги намету або йдучи під проливним дощем теж можна розповідати анекдоти і сміятися). Все це лише тимчасове явище. В результаті ви будете винагороджені відмінно проведеним відпочинком і морем незабутніх вражень.

Інструктор постарається зробити так, щоб ще вчора абсолютно чужі люди за кілька днів стали однією командою і підтримувати позитивний настрій групи. Але інструктор - не Господь Бог! Тут ще дуже багато що залежить від складу групи, часом дуже різних людей. Адже зовсім не факт, що в групі зберуться люди вашого віку, і близькі вам за інтелектом і інтересам. Чи готові ви в цьому випадку, забути на якийсь час про себе коханого і спробувати почати жити інтересами цих людей? Чи готові ви до подолання себе, навантажень (тривалі переходи, затяжні підйоми з рюкзаком), відсутності комфорту (палатка, бруд, дощ) і т.д.? Якщо кожний із учасників групи зможе позитивно відповісти на це питання - атмосфера в групі буде відмінною.

Ось кілька порад, щоб ви і група отримали максимум задоволення від походу:

  • Запитуйте, в поході завжди багато новачків (як укомплектувати рюкзак, поставити намет і т.д.)
  • Будьте толерантними. Уявіть, що з вами в поході вже друзі. Забуваємо про націоналізм, про політику, релігії та інші розбіжності. У походах цінується доброта, життєрадісність, гумор і підтримка. Ви - не повинні всім допомагати, як і вам ніхто не повинен, але взаємодопомога дуже вітається.
  • Ми поважаємо всіх. Туризм - це колективний захід. Ніхто не повинен вас чекати, якщо ви довго збираєтеся або хочете побути наодинці з собою, вставайте раніше. Шановні фотографи, повірте, що немає такого кадру, який вартий хорошого до вас ставлення. Йдучи, з групою, потрібно розуміти, що у всіх рівні з вами права, і ніхто не повинен нічим жертвувати заради вас. У своїх бажаннях ми йдемо на здоровий компроміс: враховуємо кожне, але виконуємо без шкоди для оточуючих.
  • Стримуйте негативні емоції. При навантаженні і в кінці дня люди втомлюються і стають дратівливіші, ніж звичайно. Але ніхто не винен, що вам важко - ні інструктор, ні група, ні стежка. І якщо під час важкого ходового дня, крім вас і ще пари туристів, більше ніхто в групі не ниє і не скиглить, це не означає, що всім легко. Можливо, їм теж важко, але просто цього не показують. Просто навчитеся терпіти! Не варто злитися на «гірських козлів», які біжать далеко попереду вас. Вони ж не винні, що більше займалися або більш витривалі й терплячі. Замість безпідставних звинувачень краще направте свою руйнівну думку на аналіз проблем і складання планів, які виправлять ситуацію. А який це буде прорив, якщо по поверненню ви їх реалізуєте! Ранок - вечора мудріший.
  • Слухайте інструктора. Не потрібно сперечатися з інструктором, постійно ділиться «епічним» досвідом або давати поради, про які не просили (як розводити багаття, де ставити намет, куди йти і т.д.). Хочете допомогти - візьміть на себе важливу роль помічника (послідкуйте за вогнищем, принесіть води, зберіть дрова, поставте дівчаткам намет, розкажіть анекдот і т.д.), за це вас будуть любити і шанувати. Інструктор - завжди за вас, але він також продумує маршрут, планує день, піклується про всю групі і враховує інтереси всіх. Сумніви в діях досвідченого гіда можуть порушити психологічний клімат в групі, псувати настрій учасникам, а іноді - навіть поставити під удар безпеку всіх. Інструктор - теж людина, і в якийсь момент може не стриматися і теж дати пораду... Гори дуже швидко розставлять все по своїх місцях, і буквально вже через пару днів буде зрозуміло - хто чого насправді варто.
  • Будьте готові до форс-мажорів. Наші організатори продумують все до дрібниць, але жодна подорож просто не може пройти за планом на 100%. Псується погода, ламається транспорт, хтось захворів, закрили маршрут і т.д. У поході збираються незнайомці з різними поглядами і своїми життями. Навіть незважаючи на багаторічний досвід в таких умовах передбачити абсолютно все неможливо. Прийміть ймовірність форс-мажору як факт і не дозволяйте йому зіпсувати подорож. Інструктор все одно намагатиметься вирішити ситуацію максимально швидко, але іноді доля вносить корективи і знайомить з приголомшливими людьми або відкриває нові неймовірні місця. Будьте готові до пригод! Такі походи запам'ятовуються найбільше :-)